Zakładając firmę trzeba o wielu sprawach pomyśleć, a jedną z nich jest otwarcie firmowego konta. Wszystkim przedsiębiorcom konto w banku będzie potrzebne. Przy jego pomocy można będzie płacić za rachunki i faktury, na nie otrzymywać wpłaty za swoje usługi, i wreszcie porozliczać się z ZUSEM i urzędem skarbowym. Firmowe konta różnią się trochę od indywidualnych kont, przede wszystkim dlatego że do ich otwarcia konieczne jest dostarczenie kompletu firmowych dokumentów, to znaczy regon, nip i wpis do ewidencji. Tak założone konto trzeba także zgłosić do Urzędu Skarbowego.

bank

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Firmowe konta zależnie od banku będą się różniły między sobą, w pierwszej kolejności opłatami i funkcjonalnością. Co zrozumiałe wielkość opłat za rachunek jest jednym z podstawowych parametrów, jakie się bierze pod uwagę podczas wyboru, lecz nie jest jedynym. Dla wielu osób bardzo istotna może także być odległość do oddziału banku, w szczególności w przypadku firm handlowych może to mieć duże znaczenie.

W niektórych bankach da się również, w ramach firmowego konta, otrzymać linię kredytową, która każdemu początkującemu biznesmenowi się przyda.sprawdź pod adresem (więcej w tym serwisie)Tego typu konto przykładowo ma Idea Bank, który chce utrzymywać wizerunek banku bardzo przyjaznego firmom. Brak jakichkolwiek opłat za prowadzenie rachunku i przelewy to bardzo kusząca propozycja, a do tego od pewnego czasu w koncie otrzymuje się linię debetową na bardzo

bank

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

atrakcyjnych warunkach.

Otrzymanie tego typu debetowej linii nie będzie wymagać żadnych papierów z urzędu skarbowego i ZUS, nie będą potrzebne również informacje o dochodach. Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się propozycja braku opłat, przez kilka miesięcy taka linia jest za darmo, a w kolejnym okresie czasu przy spełnieniu określonych warunków także nie będzie się ponosić żadnych kosztów. Analizując to wszystko dokładnie idea bank konto firmowe można polecić każdemu właścicielowi firmy, jedynym minusem może być nieduża liczba oddziałów, lecz to miejmy nadzieję niedługo się zmieni – .