Jeżeli zamierzasz otworzyć własny sklep internetowy – ów wpis powinien Cię zainteresować. Na starcie e-sklepu należy pomyśleć o kilku ważnych formalnościach, przyrządach a także programach.

Co jest nieodzowne do prowadzenia marketu internetowego od pierwszego dnia?

Działalność gospodarcza. Nie możesz sprzedawać nie będąc biznesmenem, dlatego że każda aktywność, prowadzona w sposób „ciągły a także zorganizowany” wymaga rejestracji, a sklep jest taką właśnie działalnością. Motor sklepu czy też platforma do sprzedaży, a prościej powiedziawszy, po prostu sam obiekt handlowy. Miejsce, w którym będziemy mogli dodać artykuły, fotografie, regulaminy, sposoby dostawy, komputery itd.

komputery

Autor: ASUS
Źródło: ASUS

Domena i ewentualnie serwer. Domena, czyli adres naszego marketu, potrzebny będzie bez względu na to, z którego silnika skorzystamy. Serwer będzie konieczny gdy wybierzemy sklep na bezpłatnym skrypcie albo dedykowane rozwiązanie. Wykorzystanie platformy płatnej w modelu abonamentowym nie wymaga własnego serwera. Artykuły do sklepu. Oczywista oczywistość, jednak warto ją tu umieścić. Acz właściciele sklepów mają rozmaite pomysły na sprzedaż, są tacy, jacy działają w modelu dropshippingowym, a więc nie posiadają towaru u siebie fizycznie, są tylko pośrednikiem pomiędzy zamawiającym a hurtownią. Zdjęcia produktów. Opakowania do wysyłki. Pudełka, koperty bąbelkowe, ewentualnie coś do zabezpieczenia produktów – w zależności od tego, co sprzedajesz. Koperty bąbelkowe można niedrogo kupić w papierniczych hurtowniach, pudła w firmach, jakie specjalizują się w produkcji opakowań zbiorczych, pudeł kartonowych.

Co nie będzie niezbędne do razu, jednakże warto o tym pomyśleć w przyszłości? Program magazynowy. Kiedy tych zamówień będzie dużo, coraz więcej, być może trzeba będzie korzystać z jakiegoś programu, w jakim na bieżąco będą uzupełniały się stany magazynowe, a pod koniec miesiąca będzie można wydrukować raport z rezultatami sprzedaży, doczytaj kasy (zobacz też: serwis novitus) fiskalne trzebnica. Kasę fiskalną będziesz musiał zakupić dopiero po przekroczeniu obrotu 20000 złotych w danym roku.

Jak widzimy, sporo należy przemyśleć na początek i nim się otworzy sklep on line jest bez liku załatwiania. Nie wzięłam tu pod uwagę reklamy a także promocji sklepu, bowiem to temat na zupełnie inny artykuł.

Sprawdź także: