Czujesz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Pora działać! Zważywszy na to, iż osoby planujące otworzenie własnej firmy, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy oferują dofinansowania oraz kredyty na rozpoczęcie firmy oraz kusy mające przygotować potencjalnych pracodawców.

Rozliczenia, księgowość

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Jednak tak jak szybko jest działalność gospodarcza zarejestrować, tak już większe problemy może nam sprawiać jej prowadzenie biorąc pod uwagę tempo z jakim zmieniają się przepisy. Dla wielu osób planujących założenie działalności gospodarczej może to stanowić nie lada wyzwanie. Załóżmy, że nasza firma będzie VAT-owcem, zatrudniamy pracowników, faktur przychodowych pojawia się coraz więcej… – .

Zatrwożeni masą obowiązków zaczynamy zastanawiać się czy nie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym wyspecjalizowana kadra (Usługi kadrowo płacowe Warszawa) zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.
Jeżeli zastanawiamy się nad tym, która opcja jest dla nas bardziej odpowiednia – zatrudnienie księgowej, czy powierzenie księgowości biurom rachunkowym musimy uwzględnić profil prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, ilość dokumentów, liczbę osób zatrudnionych a także środki finansowe, które posiadamy. Albowiem inaczej ma się księgowość dla jednoosobowych działalności gospodarczych, inaczej dla przedsiębiorstw czy zakładów pracy.

Oddanie spraw finansowo-księgowych i pracowniczych do biura rachunkowego lub księgowej, uwalnia nas – właścicieli od wielu obowiązków, a pozostały czas poświęcić na kierowanie i rozwój firmy (). Ma to szczególne znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel poświęca się jej bez reszty, cierpiąc na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania całej masy obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek, naliczenie wynagrodzeń itp.). Współpraca z wykwalifikowaną osobą pozwala spokojnie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.