W dzisiejszych czasach możemy korzystać z wielu wyjść, które efektywnie dopomagają nam w robieniu bieżących zajęć. A jeśli jeszcze zainstalujemy takie wynalazki w swoim domu, to będziemy mogli twierdzić, iż żyjemy w domu inteligentnym, czyli takowym, jaki w bardzo pojemnym szczeblu ułatwia nam powszednie bytowanie.
Dla przykładu: wszelki dom należy regularnie sprzątać.

To zwykła, błaha zdawałoby się czynność. Jednak czy też pojmujesz, iż standardowe odkurzacze, poza niniejszym, iż są głośne, to nie są wcale takie dobre dla alergików? Z jakiego powodu? Ponieważ zassane oraz brudne powietrze wydmuchują po chwili w okolicy odkurzacza. Zamontowane w odkurzaczach filtry nie zatrzymują wszystkich brudów. Co innego tak zwany centralny odkurzacz, zwany też systemem centralnego odkurzania. To w jakimś znaczeniu luksus, na który wszakże każdy mógłby sobie pozwolić. Takowy odkurzacz centralny jest złożony z jednostki centralnej. Do niej podłączone są sztywne rury, jakie poprowadzone są do tak zwanych gniazd ssących. W czasie odkurzania korzysta się z elastycznego węża, jaki podłącza się do jednego z wymienionych gniazd ssących. Pozostałymi słowami centralny odkurzacz wnika np. w ściany oraz staje się częścią domu tak jak gniazdo elektryczne.
centralny odkurzacz

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com
Centralny odkurzacz należy ukryć w jakimś miejscu w ścianach, pod podłogą albo nawet na suficie. Istnieją różne rodzaje jednostki centralnej w takim centralnym systemie odkurzacza. Można by zastosować jednostkę modułową albo kompaktową. Jednostka centralna jest odpowiednikiem normalnego, znanego dowolnej personie odkurzacza, ale umieszcza się ją poza częścią mieszkalną domu, w jakim zainstalowany jest centralny odkurzacz, czyli przykładowo w garażu albo w domu gospodarczym. W opcji kompaktowej jednostka centralna zawiera silnik z turbiną wytwarzającą podciśnienie, separator brudu i zbiornik, w którym się gromadzą.

W wersji modułowej, zatem tzw. split motor (opony motocyklowe sportowe) jest w oddzielnej obudowie. Dzięki takiemu separator oraz zbiornik mogą być bardziej znaczące – duży separator lepiej filtruje powietrze, a w pojemniku znajduje się więcej brudu.