Wyładowania atmosferyczne aktywują energię o wielkiej sile. Bardziej narażone na uderzenie gromu są obiekty wysokie i usytuowane na wzgórzach.
Instalacja odgromowa przejmuje na siebie energię wyładowania atmosferycznego i bez ryzyka odprowadzić ją do ziemi.

kamery przemysłowe

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli energia ta nie zostanie odprowadzona do ziemi przez metalowy drut połączony z instalacją odgromową, możemy spodziewać się zniszczenia domu, sprzętów podłączonych do napięcia, a nawet pożaru domu. Odpowiednio opracowane i porządnie sporządzone instalacje odgromowe ubezpieczają dom prawie w 100% (tutaj). Jest sporo typów instalacji odgromowych, jednak wszystkie bazują na tych samych, podstawowych składnikach. Istnieją specjalne maszty, których obowiązkiem jest ściąganie gromów, będących w okolicy ochranianego obiektu.
budynek ochraniamy nie tylko przed siłami przyrody, ale także przed intruzami. Nowoczesna, zaawansowana technika przekazuje wiele skutecznych alternatyw ochrony mienia. Kamery kamery p2p Żyrardów są idealnym sposobem na nadzorowanie domu (kamery i systemy monitoringu w domu).
tynk

Autor: Galeria Parkietu
Źródło: Galeria Parkietu
koszt

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Decyzja o instalacji monitoringu to inwestycja na dłuższy okres. W odróżnieniu od zakładów wytwórczych, warsztatów, lub obiektów użyteczności publicznej, instalacja w domu, bądź mieszkaniu musi być dyskretna, oraz nie psuć architektury budynku. Oczywiście, jak w wypadku każdego układu zabezpieczeń, nadrzędnym wyznacznikiem powinna być efektywność zabezpieczenia.

W związku z tym stając przed doborem instalacji użytkownik winien jako pierwsze ustalić jaka postać monitoringu zrealizuje jego potrzeby. Kamery instalowane na zewnątrz powinny być wytrzymałe na warunki pogodowe.