Olsztyn to śliczne stare miasto, jakie jest położone w centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsze wzmianki o niniejszym miasteczku pochodzą z lat 30-tych XIV w.

ogłoszenie

Autor: Classic Film
Źródło: http://www.flickr.com
. Miasto to ma ok. 170 tys mieszkańców i tworzy ważny węzeł drogowy i kolejowy.
Poprzez większość ludzi Olsztyn Mrongowiusza wiąże się z popularnym na calutkim globie astronomem, o którym mówi się, iż powstrzymał słońce, a poruszył kulę ziemską. Tak, mowa naturalnie o polskim geniuszu – Mikołaju Koperniku. Taki człowiek wielu talentów był między innymi lekarzem oraz astronomem, jednak również – i to właśnie w miasteczku o nazwie Olsztyn Mrongowiusza – administratorem dóbr kapituły warmińskiej stał się nie kto inny a właśnie kanonik fromborski Mikołaj Kopernik. W 1521 r. sporządził on między innymi efektywnie do obrony przed Krzyżakami tamten zameczek. Do dziś przed wkroczeniem do niego mieści się posąg tego bardzo uczonego człowieka. Należałoby powiedzieć, że łącznie Olsztyn Mrongowiusza posiada obecnie 2 posągi tego polskiego bardzo dużego przodka. Żeby żył 300 wiosen potem, może obroniłby miasteczko także przed skutkami wojen napoleońskich.
Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
A co aktualnie mieści się w miasteczku o nazwie Olsztyn Mrongowiusza? Cóż, wiele różnych firm. Są to m.in. renomowane biura skarbowe, apteki, szkoły, kina, lecz także np. przedstawicielstwa ogromnych światowych koncernów, także z branży motoryzacyjnej.

Zapewne zda Ci się łącze do witryny (https://www.psmtechnik.pl/oznakowanie-wewnetrzne,13,pl), jeżeli intrygują Cię przedstawione w naszym artykule wątki. Na kolejnej stronie znajdziesz ich znacznie więcej.

Nie można by nie wspomnieć o znacznej ilości różnorodnych wielkich światowych sieciach gastronomicznych.

Taki rozwój miasta o nazwie Olsztyn Mrongowiusza ciągnie się nieprzerwanie od drugiej połowy XIX wieku, gdy to populacja Olsztyn Mrongowiusza zwiększyła się aż czterokrotnie.