Olsztyn to śliczne stare miasto, jakie jest położone w centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego. Pierwsze wzmianki o niniejszym miasteczku pochodzą z lat 30-tych XIV w.

ogłoszenie

Autor: Classic Film
Źródło: http://www.flickr.com
. Miasto to ma ok. 170 tys mieszkańców i tworzy ważny węzeł drogowy i kolejowy.
Poprzez większość ludzi Olsztyn Mrongowiusza wiąże się z popularnym na calutkim globie astronomem, o którym mówi się, iż powstrzymał słońce, a poruszył kulę ziemską. Tak, mowa naturalnie o polskim geniuszu – Mikołaju Koperniku. Taki człowiek wielu talentów był między innymi lekarzem oraz astronomem, jednak również – i to właśnie w miasteczku o nazwie Olsztyn Mrongowiusza – administratorem dóbr kapituły warmińskiej stał się nie kto inny a właśnie kanonik fromborski Mikołaj Kopernik. W 1521 r. sporządził on między innymi efektywnie do obrony przed Krzyżakami tamten – sprawdź to koniecznie zameczek. Do dziś przed wkroczeniem do niego mieści się posąg tego bardzo uczonego człowieka. Należałoby powiedzieć, że łącznie Olsztyn Mrongowiusza posiada obecnie 2 posągi tego polskiego bardzo dużego przodka. Żeby żył 300 wiosen potem, może obroniłby miasteczko także przed skutkami wojen napoleońskich.
Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
A co aktualnie mieści się w miasteczku o nazwie Olsztyn Mrongowiusza? Cóż, wiele różnych firm. Są to m.in. renomowane biura skarbowe, apteki, szkoły, kina, lecz także np. przedstawicielstwa ogromnych światowych koncernów, także z branży motoryzacyjnej. Nie można by nie wspomnieć o znacznej ilości różnorodnych wielkich światowych sieciach gastronomicznych.

Taki rozwój miasta o nazwie Olsztyn Mrongowiusza ciągnie się nieprzerwanie od drugiej połowy XIX wieku, gdy to populacja Olsztyn Mrongowiusza zwiększyła się aż czterokrotnie.