Zbliża się koniec miesiąca, a Ty znowu planujesz odmrażać gotowe pożywienie do dnia wypłaty? Wizja nadprogramowych kosztów Cię przeraża? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak skutecznie zaplanować domowe wydatki.

pieniądze

Źródło: pixabay.com
Planowanie budżetu miesięcznego zaczynamy od zreasumowania środków, jakimi w danym momencie dysponujemy, wliczając te, jakie zostały z zeszłego miesiąca a także otrzymany przelew z wynagrodzeniem. Do zreasumowania budżetu dodajemy pieniądze, które posiadamy na koncie, w kieszeni albo na drugich rachunkach bankowych.

Bez obawy – zobacz link na stronie (http://inoffice.pl/sale-konferencyjne/), który prowadzi do analogicznej strony. Znajdziesz na niej dające do myślenia posty w odniesieniu do omawianego tutaj zagadnienia.

W następnej kolejności w ustalaniu założeń budżetu domowego przechodzimy do spisania wszelkich kosztów, które musimy ponieść. Na początek przypatrzmy się jedynie następnemu miesiącowi. Co nam będzie do tego konieczne? Na pewno rachunki za prąd, gaz etc., paragony (np.

Z przyjemnością zaproponujemy Ci inny takiego rodzaju wpis. Jeżeli chcesz go sprawdzić, zobacz treść na witrynie, którą znajdziesz tutaj.

za większe sprawunki ), a także kartka oraz ołówek.

W środku piszemy kwotę netto naszych zarobków (uwzględniwszy dodatki dla przykładu w formie premii). Pierwsza część dotyczyć będzie kosztów, które są stałe, zatem: opłata za wodę, energię, czynsz do spółdzielni, telewizję, raty pożyczki, ubezpieczenia, wydatek na paliwo jak też przejazdy komunikacją miejską – wszystkie owe sumy zapisujemy obok a pod spodem sumujemy. Następna partia kosztów to te, które poświęcamy na konsumpcję – zakupy artykułów spożywczych, życie kulturalne (teatr) po czym ponownie – oddzielamy i sumujemy.

Zestawiamy planowane wydatki z sumą uposażenia. Jest na plus? To znakomicie! Jest minus? Przeanalizuj raz jeszcze powstałe sumpty i przemyśl, które z nich jesteś w stanie obniżyć.