Wolny czas Polaków jest przede wszystkim bezczynny, spędzany w mieszkaniu. To następstwem hierarchii wartości promującej rodzinę a także rodzinne spędzanie czasu, co ośmiela do wspólnego oglądania telewizji albo biesiadowania.

wizerunek - muzyka

Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com

W naszym kraju nie przyjęło się jeszcze czynne spędzanie czasu z familią, jak przykładowo wspólne uprawianie sportu. Z kolei korzystanie z propozycji kulturalnej (dla przykładu wspólny wypad do kina bądź teatru) czy wyjście do restauracji jest swego rodzaju przejawem luksusu – dla wielu rodaków jest jeszcze nadmiernie drogie. Stąd większość rodaków spędza czas wolny w fotelu trzymając na kolanach program TV.Z jakiego powodu warto być czynnym? W dzisiejszych czasach mamy coraz to mniej wolnego czasu, natomiast stres oraz zmęczenie do tego zniechęcają nas do dodatkowej aktywności fizycznej po pracy. Jednakże wziąwszy pod uwagę jak zbawienne dla naszego zdrowia umysłowego a także cielesnego jest czynne spędzanie wolnego czasu, należy znaleźć ciekawą dla nas, naturalnie odpowiednio dobraną i dopasowaną do wieku, wymagań oraz stanu zdrowia dyscyplinę. Oto przykłady.

Golf. Kapitalne rozwiązanie, ażeby spędzić czas na świeżym powietrzu oraz skupiając uwagę nad precyzją uderzenia – zapomnieć o komplikacjach w pracy bądź w szkole. Można w tenże sposób nie wyłącznie wypracować mięśnie, lecz też wyszczupleć. Nie bój się, iż zaczniesz wyglądać jak kulturysta, do tego trudna droga i nie wystarczą dwie wizyty na siłowni w tygodniu.

Czy wpisy zaprezentowane na tej witrynie pizza Kraków Mackiewicza ogólnie Cię uszczęśliwiły? Myślimy, że tak. Ale, jeżeli masz ochotę więcej, to kliknij tu.

Zabawa w parku. Wystarczy po prostu wyjść z budynku i wziąć z sobą piłkę, a potem użyć własnej wyobraźni, aby spędzić cudowne momenty z najbliższymi (małymi i dużymi). Rower. Jest to kapitalna propozycja na gorące miesiące. Wyprawy rowerowe to kapitalne rozwiązanie na wspólne spędzenie czasu wolnego z familią, podziwianie widoków, z dala od miejskiego huku. To wspaniały trening dla nóg.

przekrój - muzyka

Autor: Richter Frank-Jurgen
Źródło: http://www.flickr.com

Siłownia – realny bez względu na pogodę.

Jeśli uwielbiasz spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu jak też zwierzęta są Ci wyjątkowo bliskie, wyjdź na przechadzkę z pieskiem, a jeśli to Ci nie starczy spróbuj konnej jazdy. Sporty wodne. Gdy naprawdę ubóstwiasz wodę, może zdecyduj się w lecie na któryś z wielu wodnych sportów. Mamy do doboru: kajaki, windsurfing.