Uwiecznianie istotnych chwil było dla ludzi istotne od zawsze. Kiedyś robiono to, tworząc obrazy. Obecnie już posiadamy na szczęście zdecydowanie prostsze i szybsze możliwości – możemy po prostu robić zdjęcia i filmować. Zaczęło być to realne jednak zaledwie kilkadziesiąt lat temu. Wtedy wyłącznie w formie czarno-białej. W niniejszym czasie kamery i aparaty posiadali jedynie specjaliści. Były one drogie i mało kogo było na nie stać. Z tego względu zatrzymywano tylko naprawdę ważne okazje, takie jak śluby, chrzciny lub pogrzeby.

kamerka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Starsze osoby posiadają więc niedużo fotografii ze swojej młodości. Sukcesywnie zaczęło się to zmieniać. Już 20 lat temu aparat fotograficzny gościł we właściwie każdym polskim domu. Jednakże na początku działały one całkowicie inaczej niż dziś. Żeby zrobić zdjęcie, trzeba było posiadać rolkę, jaką później niosło się do fotografa, by mógł ją wywołać. We współczesnych czasach jest to znacznie prostsze. Mamy aparaty cyfrowe, jakimi można robić fotografię w ciągu zaledwie chwili, a potem z miejsca obejrzeć ujęcie oraz zdecydować czy jest dobre, czy nie. Niektórzy rozporządzają znakomitym sprzętem, takim jak np. zapowiadany GoPro Karma (sprawdź najnowsze szczegóły: ), lecz tak naprawdę tego typu aparaty są aktualnie wbudowane w każdy telefon komórkowy. Robimy więc o wiele więcej zdjęć niż wcześniej, aniżeli jeszcze te 10 czy nawet pięć lat temu. „Pstrykamy” właściwie codziennie, w kompletnie zwyczajnych sytuacjach. Mamy sposobność, by takie fotografie od razu przesłać swym przyjaciołom czy podzielić się nimi ze znajomymi na serwisach społecznościowych.

kamera sportowa

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com

Czasami jednakże trafia się, że aparat zainstalowany w telefonie nam nie wystarcza. Nie ma w tym nic przedziwnego – w końcu zazwyczaj nie są one zbyt pierwszorzędnej jakości. Na co dzień może i są odpowiednie, ale już przy wyjątkowych okazjach – niestety w zasadzie nie. Z tego powodu stale nie odchodzą do lamusa lepsze aparaty czy też np. kamery sportowe, jakie umożliwiają nam osiągnąć szczególnie wysoką i naprawdę wyjątkową jakość nagrywanych filmów. Ich zakup jest związane zazwyczaj z dość dużymi kosztami, lecz to i tak nie odstrasza wielbicieli pięknych fotografii oraz zapierających dech w piersiach filmów.

Jeżeli zafrapowała Cię taka tematyka, bez wahania kliknij ten odnośnik – to źródło zapewne również okaże się warte Twojej uwagi.

W końcu czego się nie robi, by zatrzymać swe najlepsze wspomnienia?