Jeszcze kilkanaście lat temu sklepów z artykułami detektywistycznymi w naszym kraju w ogóle nie było. Na chwilę obecną wyrastają one praktycznie tak, jak grzyby po deszczu. Przynajmniej jeden sklep detektywistyczny znajduje się w zasadzie w każdym dużym mieście Polski. Jakiego rodzaju produkty oferują sklepy tego typu?

detektyw

Źródło: http://www.morguefile.com/
Oferta produktów, które ma do zaoferowania sklep detektywistyczny jest niezwykle szeroka. Każdy sklep detektywistyczny (np ten ) oferuje przede wszystkim różnego rodzaju urządzenia przeznaczone do podsłuchiwania. Wybór tych urządzeń jest naprawdę bardzo dużo, wiele z nich zostało tak zminiaturyzowanych, że naprawdę długi czas musi minąć zanim osoba podsłuchiwana o tym się dowie. Asortyment sklepów detektywistycznych jest teraz zdecydowanie większy. Wśród gadżetów, które bardzo dobrze się sprzedają znaleźć można także przeróżne kamerki. Bardzo popularny jest między innymi długopis z mini kamerą. Wspomniany Długopis szpiegowski z kamerą ma wmontowaną zminiaturyzowaną kamerę, która pozwala na dyskretne, niezauważalne nagrywanie. Z pomocą takiego długopisu możemy nagrywać nie tylko sam obraz, ale także nagrywać dźwięk. Możliwe jest również wykonywanie fotografii. Jeszcze innym dla wielu zapewne bardzo ciekawym gadżetem jest zegarek szpiegowski. Wspomniany Zegarek szpiegowski sklep szpiegowski pokazuje nam nie tylko godzinę (np ten ). Tak naprawdę funkcja ta jest dla ogromnej grupy osób mało znacząco. O wiele ważniejsze wydaje się to, że ma on zamontowaną mającą naprawdę niewielkie rozmiary kamerę, równie malutki dyktafon i aparat do robienia zdjęć. No i jest on wodoodporny.

detektyw z lupą

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Zostanie aktualnie Jamesem Bondem to zadanie pozbawione trudności. Każdy, kto tylko ma ochotę pobawić się w szpiega może to zrobić bez żadnych problemów. Jedyną trudnością może okazać się zawartość portfela. Znaczna część gadżetów, które proponują sklepy proponujące artykuły detektywistyczne to dość drogie zabawki. Ze znacznej części produktów, które dostępne są w sklepach detektywistycznych korzystają oczywiście także osoby , które pracują jako profesjonalny detektyw. Ale ogromna liczba klientów takich sklepów to amatorzy, którym marzy się bycie choć przez moment doskonale znanym wszystkim miłośnikom filmów agentem Jamesem Bondem. Często nabywcami tych gadżetów są rodzice, którzy chcą sprawdzić, jak dopiero co zatrudniona niania zajmuje się ich dzieckiem. To bez najmniejszych wątpliwości naprawdę dobry sposób.