Idealną formą tego typu reklamy jest film
Każde miasto ma swoje odrębne walory, którymi może przyciągać przyjezdnych, jednakże nie wszyscy je poznają, jeżeli nie będą one właściwie promowane.

Aparat cyfrowy BenQ P1410

Autor: BenQ
Źródło: BenQ
obrazeczek - dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W tym celu najlepiej nadają się różnego typu reportaże filmowe.
Odbiorcy wolą tą formę informowania, jaką jest film, szczególnie jeśli jest on w praktyce interesująco zmontowany. W tym przypadku liczą się w szczególności wrażenia estetyczne, stąd też jak najlepszej jakości obraz i dźwięk są bardzo ważne. Rzecz jasna pod uwagę warto także wziąć czas emisji – nie powinien być on długi, żeby nie zniechęcić odbiorcy już na wstępie do obejrzenia – tu o Nox Media.
XP 90C  Radiator

Autor: night-modders.com
Źródło: night-modders.com
Filmy promocyjne Śląsk to jeden z rodzajów narzędzi, które można stworzyć na potrzeby promocji miasta, jednak bardzo praktyczny.

Intryguje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to bez ociągania kliknij tu – ta polecana strona z pewnością również okaże się warta uwagi.

Można je puszczać na telebimach, ale również w formie reklamy telewizyjnej, czy na rozmaitego typu wydarzeniach, jak kongresy czy festiwale. Możliwości jest więc dużo. Jeśli film będzie dobrze zmontowany, podczas paru minut będzie w stanie przedstawić piękno danego miasta – jego cudowne krajobrazy, mieszkańców, dawne zwyczaje, czy atrakcyjne miejsca, jakie warto zobaczyć.

Rzecz jasna należy pamiętać, że dany film powinien być dopasowany do charakteru promocji. Inaczej bowiem trzeba zaprezentować miejsce, które ma zachęcić sponsorów do tworzenia miejsc pracy, a inaczej, aby skłonić mieszkańców odległych miejscowości czy też krajów do odwiedzenia naszego miasta – filmy promocyjne na Śląsku.

Jednak fachowe agencje reklamy, jakie mają własne wytwórnie montażowe bądź współpracują z tego typu firmami, nie mają dużego problemu z przygotowaniem jak najlepszej wizji miasta.