Z reguły pamiętamy o tym, ażeby przy okazji rozmaitych świąt i dni prawnie wolnych od pracy uczynić większe gabarytowo zakupy spożywcze. Jednak dla zapominalskich prawie pusta lodówka to nic strasznego. Większa część osób w swoich kuchniach ma artykuły, z jakich możemy przyrządzić odżywcze dania i smakowite przekąski. Mąka, różnego rodzaju kasze, makarony, zioła, warzywa i innego typu dodatki wystarczą do prostych przepisów.

portal Smaczny.pl - Twoje kulinarne natchnienia

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Nie za każdym razem po pracy bądź szkole pamiętamy o tym, ażeby zrobić zakupy. Co gorsza – jeśli już na nie się wybierzemy, nie zawsze pamiętamy o wszystkich rzeczach, jakie mieliśmy nabyć. Wchodząc do domu okazuje się, że chłodziarka albo błyszczy pustkami bądź brakuje nam ważnego składnika do naszej ukochanej potrawy. Co w takim przypadku jesteśmy w stanie uczynić? Naprzeciw wychodzą nam popularne i słynne przepisy, jakie każdy może wykonać wykorzystując zapasy ze spiżarki i zupełnie fundamentalne produkty. Pierwszą taką potrawą są kotlety z kaszy gryczanej, w których to mieszamy przytoczoną kaszę, 1 jajko, ser wcześniej starty i bułkę tartą do zwarcia masy.

Kotlety na talerzu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Całość podsypujemy ziołami i smażymy na tłuszczu do zrumienienia. Jest to wielce proste i wyśmienite danie. Innym przykładem na to, że można przyrządzić coś z niczego są waniliowe naleśniki, w których to mieszamy jajko, mąkę oraz mleko do zaistnienia trafnej konsystencji a następnie dodajemy waniliowy aromat do ciast (sprawdź więcej na www). Zapach, jaki unosi się w powietrzu podczas smażenia jest niebywały. Prócz potrawy, jaką są waniliowe naleśniki, mamy podobnie coś dla mięsożerców. Otóż przy pomieszaniu kilku liści sałaty lodowej i kawałków kurczaka zalegających w zamrażarce, jesteśmy w stanie wyczarować wyśmienite danie, którym jest sałatka z kurczakiem. Na dodatek przygotujemy dip z majonezu i jogurtu i wspaniałą potrawę mamy gotową.

Jak widać, by wyczarować coś apetycznego w kuchni do zjedzenia, bez wyrafinowanych komponentów nie potrzeba nic okazałego. Wystarczy kawałeczek inwencji twórczej i także odwagi.

Zainteresowały Cię podane wiadomości? Szalenie nas to cieszy i jednocześnie zapraszamy Cię do serwisu autora (https://metro-catering-system.pl/folie-do-zgrzewu) po kolejną dawkę wątków.

Nie bójmy się smakować nowych potraw, właśnie bowiem z tego typu eksperymentów czasem powstają najpyszniejsze potrawy.