Wśród usług przeznaczonych do samochodów, elektroniki oraz silników możemy wyszukać absolutnie odmienne, innowacyjne rozwiązania. Poprawianie parametrów silnika wywiera wpływ na jego pracę, co jest odczuwalne od razu.

Dostrzegalna różnica skłania posiadacza samochodu do tego, aby poszukał następnych metod wspierania swojego pojazdu. Coraz popularniejszy chip tuning to właśnie tuning elektroniczny sterownika silnikowego. Podstawowym zadaniem jest poprawianie pracy silnika, co dzieje się dzięki zmianie oprogramowania sterownika.

Samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Innowacyjność w ulepszaniu silników

Tak niedużo potrzeba, by odświeżyć swój samochód. Mogło się o tym przekonać wielu klientów, co zdecydowali się na udoskonalone techniki tuningowania silnika. Taka modyfikacja jest oparta na tym, że zmieniany jest program sterujący generalną pracą sterownika silnikowego. Pod te parametry podchodzi maksymalna prędkość czy maksymalne obroty silnika. Wśród nich można wskazać także na doładowanie, pojemność paliwa, jak i kąt zapłonu.

Technika jak chip tuning szturmem zdobyła popularność

Usługa jak chip tuning jest dostępna w Polsce na jeszcze korzystniejszych warunkach. Program sterujący ogólną pracą sterownika silnikowego jest opracowany w taki sposób, by modyfikacjom mogły podlegać krzywe charakterystyki oraz mapy zawarte w tym programie. Istotna jest chwila początku tłoczenia, na co zwraca się uwagę już na początku tego procesu. Silniki spalinowe są dzisiaj produkowane za pomocą nowoczesnych technologii, dzięki czemu nie ulegają awariom oraz można je dostosować do różnych modeli samochodów.

Praca silnika wspomagana przez tuning

Tuning wykonywany aktualnie przez fachowców bazuje nie jedynie na tym, co nowoczesne, lecz istotne są również parametry samego silnika. Nie wszystko w tym wypadku musi się sprawdzić. Ważny jest także tak zwany czas wytrysku oraz cała reszta, czym steruje sterownik silnika. Dziś przygotowywane silniki mają rezerwę mocy, jaka znacząco wpływa na podniesienie się poziomu bezpieczeństwa. Rezerwa momentu obrotowego w tworzonym seryjnie oprogramowaniu sterownika silnika ma za zadanie chronić sprzęt w trudnych warunkach.