Wraz z drugim kwartałem praktycznie każdego roku w domu niemalże każdego z nas nadchodzi czas, kiedy należy rozliczyć PIT-y. Część z nas decyduje się zrobić to samodzielnie, inni zaś powierzają to zadanie profesjonaliście. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, zdecydowanie powinieneś pomyśleć także o przekazaniu 1 procenta swojego podatku na jakiś charytatywny cel – niezależnie od sposobu rozliczenia PIT-a możesz to robić.

Na czym to dokładnie polega?
Aparat fotograficzny

Autor: Alexandre Dulaunoy
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawodawca dał nam możliwość przekazania 1 procenta swojego podatku na jakiś szczytny cel. Swój 1% podatku możesz przekazać na różnego rodzaju fundacje lub organizacje charytatywne – wystarczy, że taka instytucja jest zarejestrowana na specjalnej liście- . Najważniejsze w tym jest to, iż możesz pomóc praktycznie nic na tym nie tracąc – jeżeli nie zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na żadną fundację, wówczas i tak na koniec zapłacisz tyle samo – tylko ten 1% zostanie wypłacony do budżetu państwa jako zwyczajny podatek- 1% podatku.

samochody

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Na co przekazać pieniądze?

Jeśli zdecydujesz się przekazać 1% podatku na jakiś charytatywny cel, wówczas musisz wskazać jedną organizację. Najczęściej wskazywana jest jakaś fundacja dla dzieci. Możesz jednak popytać wśród przyjaciół – być może dziecko przyjaciół lub oni sami są chorzy – wtedy na pewno są objęci opieką jakiejś fundacji.

Spodobał Ci się taki post? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju tekst jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link kancelarie notarialne Katowice.

W takich przypadkach możesz przekazać pieniądze konkretnie na ich leczenie – w takich wypadkach pieniędzy nie otrzymuje konkretna fundacja dla dzieci, ale dziecko wskazane imiennie- polecana strona. To z pewnością znakomity pomysł, aby komuś pomóc. Jeśli się na to zdecydujesz, wtedy oczywiście odczujesz ogromną satysfakcję – dlatego oczywiście polecamy podobne uczucie właściwie każdemu.