Reklamy outdoorowe to tak zwane reklamy zewnętrzne, do takich reklam nie zaliczymy więc ulotek dawanych do domu, reklam telewizyjnych, jakie możemy zobaczyć podczas oglądania telewizji lub też reklam radiowych, które w wielu przypadkach słyszymy w radiu. Reklamy outdoor to takie, z jakimi spotykamy się na zewnątrz, po wyjściu z domu. Zdołają one przybierać różnorodne formy, pożądane byłoby poznać te najpopularniejsze.

Reklama outdoor

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z rodzajów reklamy zewnętrznej jest reklama w środkach komunikacji miejskiej, przykładowo w autobusach. Częstokroć jadąć autobusem możemy dojrzeć, że znajdują się w nim małe ekrany, na których transmitowane są rozlicznego typu reklamy. Są one nadzwyczaj skuteczne oraz w trakcie długiej, w wielu przypadkach dość nudnej podróży, przyciągają spojrzenie wielu pasażerów.

Ten artykuł jest dla Ciebie interesujący? Jeśli tak to, przejrzyj również podobne strony www (https://adwokatzarnowski.pl/adwokat-lublin/), które mają informacje na omawiany wątek.

Co więcej autobusami każdego dnia podróżują setki ludzi, wskutek tego reklama ta trafia do pokaźnej liczby ludzi.

Kolejną formą reklamy outdoorowej są billboardy, czyli duże ekrany, w wielu przypadkach mieszczące się w centrum miasta, przy ulicach i autostradach lub galeriach handlowych. Na billboardach znajdują się wielkoformatowe plakaty, w jakich kluczową rolę odgrywa grafika, a nie treść. W wielu przypadkach w biegu omijamy billboardy bełchatów, natomiast celem wszelkiej reklamy jest to, aby była ona dobrze zapamiętana – .

Billboard

Autor: vcheregati
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na billboardach będzie znajdować się za sporo treści to pewnie nie zdążymy nawet jej odczytać, o wiele bardziej zajdzie nam w pamięć fascynująca, przyciągająca uwagę grafika oraz przykładowo jakiś oszczędny w słowach, trafny slogan. Billboardy w wielu przypadkach są podświetlane (od góry bądź od dołu), dzięki czemu nawet w nocy ich treść jest dobrze widoczna dla przechodniów i kierowców.

Inną postacią reklamy zewnętrznej są banery reklamowe. Banery to niewielkie tablice ledowe, które ujawniają krótkie komunikaty, często pełnią rolę szyldów sklepowych. Są one znacznie bardziej efektywne oraz funkcjonalne do typowych szyldów, bo banery przyciągają większą uwagę, są także odpowiednio dostrzegalne w nocy.