Są tego typu okoliczności, które pragnie się celebrować naprawdę szykownie. Bez wątpienia zalicza się do nich zaślubiny i dzień Pierwszej Komunii. Zazwyczaj przy tej okazji urządza się mniejsze lub znaczniejsze imprezy, na które trzeba sprosić gości. Najlepiej zrobić to w ładnej formie, podając zaproszenie.

Dla uczestników wesela

zaproszenia

Autor: Emily Cox
Źródło: http://www.flickr.com

Zaproszenia weselne to już zwyczaj. Przeważnie wręcza się je osobiście, troszkę rzadziej wysyła pocztą. Takie zaproszenie stanowi fragment dokładnie planowanej aranżacji ślubnej, więc musi być skrupulatnie wybrane oraz dopasowane do charakteru uroczystości. Narzeczeni, którzy szukają dla siebie zaproszeń ślubnych mogą korzystać z kilku ewentualności działania. W sklepach z artykułami papierniczymi można nabyć gotowe zaproszenia weselne, które starczy jedynie wypisać zgodnie z potrzebą. Inną opcją działania bywa zamówienie zaproszeń w przedsiębiorstwie poligraficznym, albo drukarni. W takim przypadku można samemu wykonać projekt, który ujmie indywidualny charakter wesela albo gusta nowożeńców. Zamawiając zaproszenia ślubne warto od razu zamówić także inne elementy drukowane, jak chociażby winietki na stół lub zawieszki na butelki.

Wręcza się także zaproszenia ślubne bielsko na pierwszą komunię świętą

Czarne zaproszenia

Autor: Graphic design 4ustudio
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz bardziej popularny staje się również zwyczaj wręczania zaproszeń na Pierwszą Komunię. Podobnie jak w wypadku zaproszeń ślubnych, tak tutaj rodzice również mogą nabyć gotowe zaproszenia w sklepach papierniczych albo punktach z dewocjonaliami. Coraz częściej organizatorzy takich uroczystości decydują się także na indywidualny projekt takiego zaproszenia. W internecie można odnaleźć mnogie witryny, gdzie można złożyć zamówienia na takie elementy. Nierzadko na takich witrynach spotyka się specjalne narzędzia graficzne, dzięki którym zamawiający mogą samodzielnie zaprojektować zaproszenia na pierwszą komunię świętą (zobacz tutaj: ). Podobne zaproszenia najczęściej bywają zachowane w bieli albo pastelowych odcieniach, jak również są dekorowane motywami Eucharystii. Dzisiaj panuje tak duże urozmaicenie w dostępnych na rynku elementach, że każda osoba znajdzie materiały na miarę swoich wymagań i zgodne z własnymi preferencjami.

Alternatywą dla kupnych oraz zamawianych zaproszeń ślubnych i komunijnych mają szansę stać się te zrobione samodzielnie. Z pewnością będą ciekawe i oryginalne.