W dzisiejszych czasach dość często jest tak, że ludzie pracujące przed komputerem starają się zabić czas na grach komputerowych. spowodowane jest to tym, że dość często ludzie nie mają dostatecznej kontroli nad swoją pracą, co sprawia, że lwią części czasu poświęcają na nieistotnych działaniach. Jeżeli jednak decydujemy się na pogranie w jakąś grę, to w jaki sposób mamy się w nich odnaleźć?

Za chwilę przeglądniemy niektóre gry przeglądarkowe i omówimy te, które uznaliśmy za najbardziej interesujące.
Gry przeglądarkowe możemy podzielić na kilkanaście odrębnych podgatunktów, z których na pierwszy plan wychodzą gry takie jak:
– Strategie, takie jak na przykład Settlers online czy piraci online, Zobacz Settlersy w wersji Online
– Action games – to tego typu, w jakich gracz kontroluje postać interaktywnie biorącą udział w wartkiej akcji i mającej znaczny wpływ na ostateczną fabułę,
settlers online

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
– Strategiczne gry turowe – jest to wariacja na temat standardowych gier RTS, w których akcja dzieli się na tury. Poszczególni gracze są zmuszeni poczekać, aż pozostali gracze zakończą swoje tury i wtedy mogą wykonywać swoje akcje
gry przeglądarkowe

Autor: SAPPHIRE
Źródło: SAPPHIRE
– Łamigłówki logiczne – dość mało popularny rodzaj gier przeglądarkowych, prawdopodobnie ze względu na dość dużą trudność rozgrywki.https://www.eccotravel.eu/izrael/ (sprawdź informacje na stronie)-> Najczęściej polegają na składaniu różnorakich puzzli.
W jaki więc sposób można wybrać rodzaj gry dla siebie?
Ogólnie rzecz biorąc, trzeba policzyć jak dużo czasu możemy na taką grę poświęcić. W następnym kroku prześledźmy ile czasu inni użytkownicy spędzają nad grą. Jeśli chcemy być konkurencyjni w danej grze, musimy poświęcać podobną ilośćczasu. Na przykład, grając w settlers online wystarczy kilkadziesiąt minut do 2 godzin dziennie, by być na topie drabinki graczy.
settlers online
Czy dobrze jest poświęcać sporo czasu dla takich gier przeglądarkowych?
Ogólnie rzecz biorąc, to jest to sprawa kompletnie indywidualna – jeśli granie sprawa nam ogromną przyjemność, to czemu nie poświęcać temu sporej ilości czasu.
Ostatecznie, to ma być nasze hobby, tak więc dobrze jest zdecydować się na to w pełni świadomie.

Na pewno takie gry przeglądarkowe są w stanie sprawić nam sporo frajdy, jednak należy pamiętać, by do tego podejść z umiarem i nie dać się zbytnio wciągnąć w świat wirtualny.