Współcześnie bardzo popularne stają się audioksiążki z rodzaju podróżniczych. Literatura ta w obydwu formach: papierowej oraz do słuchania jest na czasie. Być może przyczyną tego stanu rzeczy jest taka, iż literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki przenoszą nas w świat i miejsca interesujące, barwne i to za cenę biletu do kina!

audiobook

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki w wersji do słuchania mają ten atut iż szukaniem oryginalnych tubylców jakiegoś ciekawego miejsca oraz najpiękniejszych zakątków zajął się już autor – podróżnik. My wygodnie siadamy w fotelu i delektujemy się książką. Bawimy się lepiej lub gorzej zależnie od talentu opowiadającego. Dla porównania dobrze jest posłuchać kilku autorów opisujących ten sam region. Możemy znaleźć tak postępując naszego ulubionego autora. Poza tym obraz interesującego nas kawałka świata będzie pełniejszy, przez co bliższy prawdy a to jest ważne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza oczywiście funkcją rozrywkową tego typu literackiego).

Przykładem są książki dwojga pisarzy – Beata Pawlikowska i Wojciech Cejrowski opisując to samo miejsce zwracają jednak uwagę słuchającego na całkiem odmienne rzeczy i zjawiska. Na przykład pan Cejrowski moim zdaniem jest w swojej literaturze. Wojciecha Cejrowskiego z kolei interesują bardziej przemiany które są skutkiem rozwoju cywilizacyjnego. Obu podróżników łączy duże poczucie humoru. Forma audiobooków daje odbiorcy jeszcze tę atrakcję, że możemy usłyszeć dźwięki przyrody, których rzecz jasna nie znajdziemy w naszym ogrodzie ani w pobliskim lesie.

Zaprezentowany temat napisaliśmy mając na myśli Twoje potrzeby. Czekamy na twoją opinię, czy podoba Ci się wpis. Daj nam znać – przejdź do strony urządzenia ubieralne !

audiobook

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nie samą rozrywką człowiek żyje. Czasem jesteśmy zmuszeni lub chcemy nauczyć się języka obcego (słuchanie poezji). Mamy tutaj temacie bardzo wiele metod: programy multimedialne, podręczniki tradycyjne jak również audiobooki do nauki języków. Takie wydawnictwa możemy kupić na przeróżne sposoby: albo w formie samodzielnych wydawnictw albo są one także załącznikiem do materiałów lekcyjnych szkół językowych które prowadzą nauczają w trybie tak zwanego e-learningu.

Kiedy już poduczymy się jakiegoś języka aby później wyruszyć w podróż śladami pisarzy – podróżników, możemy się rozerwać wysłuchując powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, lub też zanurzyć się w świat poezji w który wprowadzą nas znani aktorzy dzięki swym własnym interpretacjom które można odnaleźć w audiobookach z gatunku poezja. Naprawdę jest w czym wybierać!