Powodzenie gier komputerowych systematycznie rośnie. Grają nie jedynie dzieciaki, jednakże również dorośli, zarówno mężczyźni, jak również kobiety. Gry stały się we współczesnych czasach jedną z najpopularniejszych form rozrywki jak też spędzania czasu wolnego.

wojna o pierścień

Autor: Selena N. B. H.
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym wypływa pytanie: czy dorosły facet powinien grać w gry komputerowe?
smartfon
Dojrzały pan łączy nam się z odpowiedzialnością a także powagą, jednak czy taki pan nie powinien mieć swojej pasji? Jeden kocha brudzić się w smarach usprawniając własny pojazd, a drugi grać w gry. Zaraz zaraz, wszak majsterkowanie jest pożyteczne, a granie na komputerze to marnotrawienie czasu. A kto oznajmił, iż pasja ma być praktyczna dla innych? Jest pożyteczna dla tego, kto ją posiada, dlatego że realizując ją czyni to co sprawia mu radość. Gra wojna o pierścień jest istotnie przyjemnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Posiadanie dowolnej pasji czyni człowieka ciekawszym, a każdy facet posiadający pasję, posiada dzięki niej cząsteczkę własnej prywatności, której nie musi tracić wraz z założeniem familii. Dojrzały mężczyzna grający w Super Farmer wiąże się z facetem, jaki nie ma znajomych, towarzyskiego życia, a każdą wolną chwilę spędza przy konsoli. Dzieję się tak jednakże tylko w skrajnych wypadkach, natomiast uzależnione od gier komputerowych częściej są nastolatkowie. Nie ma nic złego w tym, że dorosły facet gra w gry komputerowe, jeśli: nie zaniedbuje przez to swych domowych obowiązków, rodzinnych czy zawodowych; nie gra w gry MMORPG, jakie określone są dla młodszych, ponieważ gra toczy się w czasie faktycznym, natomiast dorosły mężczyzna posiada obowiązki, które są ważniejsze; potrafi oddzielić świat wirtualny od rzeczywistego i nie pojawiają się u niego zaburzenia psychiczne powiązane z grami .

Co dojrzałemu mężczyźnie daje młócenie w komputerowe gry: możliwość rozwijania własnej pasji; odreagowanie po frasunkach dnia w pracy; możność kontroli tego w co grywają wasze dzieciaki i lepszy kontakt z nimi; jeżeli kobieta też uwielbia grać w abalone gra to następna okazja do wspólnego odpędzania czasu, co wzmoże waszą więź.