Nikt z nas nie zamierza pójść w ślady znanego przestępcy Ala Capone, jaki poszedł do zakładu karnego za unikanie płacenia podatków. Przeto też każdego roku mniej lub bardziej entuzjastycznie wypełniamy specjalną deklarację podatkową, aby usatysfakcjonować oczekiwania urzędników z Urzędu Skarbowego.
Na szczęście w dzisiejszych czasach jest to o wiele mniej trudne oraz szybsze niż np. 20 lat temu.

notowania

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Telebimy nocą

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
A jest tak za rzeczą Internetu, globalnej sieci połączonych wzajemnie pecetów, dzięki czemu moglibyśmy w łatwy wariant w mieszkaniu przy komputerze złożyć swoje rozliczenie PIT. A jeżeli zapomnimy, bezdyskusyjnie ktokolwiek z familii oznajmi nam: „rozlicz PIT online”. Przecież to takie proste.

Nie chcesz, by intrygujące teksty Ci umknęły? Zatem z pewnością wpadnie Ci w oko dobra witryna (http://www.ksiegowosc-kruger.pl/ksiegi-przychodow-rozchodow.php), na której możesz przeczytać nowe posty.

Przeto na spokojnie, w miesiącach uprzedzających kwiecień, usiądźmy np. z kubeczkiem ciepłej kawy do swego komputera oraz spełnijmy swój skarbowy przymus. Czy to samodzielnie czy to wspólnie ze współmałżonkiem, lecz wykonajcie to nie tylko przeto, iż to nasz przymus, lecz aby posiadać wiedzę, iż już go wypełniliśmy. Jeśli zatem jeszcze tego nie wykonałaś, rozlicz PIT online a na pewno będziesz spać lepiej.

praca

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Aplikacje informatyczne, jakie umożliwiają roczne rozliczenie PIT posiadają wbudowaną pomoc, dzięki jakiej z pewnością nie popełnisz przy wypełnianiu deklaracji podatkowej żadnej pomyłki. W czasie wypełniania rozliczenia PIT software sam policzy kolejne kwoty oraz uzupełni je do należytych rubryk. A kiedy już wyślesz deklarację roczną PIT, mogłabyś pomóc w niniejszym któremuś z osób Twojej familii.

Przecież np. własna siostra także musi złożyć swoje rozliczenie PIT. Z jakiego powodu zatem Ty, wyposażona w wiedzę oraz świadomość odpowiedzialności miałabyś nie pomóc swojej siostrze?