Dożyliśmy czasów, w których większość ludzkości nie potrafi wyobrazić sobiezdrowego funkcjonowania bez smartfona. Telefony komórkowe od dawna przestały pełnić zaledwie rolę sprzętu ,który umożliwia wykonywanie połączeń i tworzenie wiadomości tekstowych. Miniaturowe komputery okazują się być pomocne przy większości wykonywanych podczas dnia czynności.

telefon

Autor: Rodrigo Ghedin
Źródło: http://www.flickr.com

Przełom w telefonii komórkowej nastąpił na przełomie lat 90, kiedy to potentat telefoniczny wprowadził na rynek telefon uzupełniony o radio (eissound) i funkcję odtwarzania zapisanej muzyki, którą należało gromadzić na wbudowanym dysku o łącznej objętości 64mb. Znając spektrum działania nowoczesnych smart fonów wynik taki może się wydawać potwornie niski, jednakże z punktu widzenia ówczesnych osiągów techniki była to bezwzględnie atrakcja dlafanów nowinek technologicznych. Czytaj więcej: etuo.pl/etui.html?device_brand%5B0%5D=28&device_model%5B0%5D=145.

Nowoczesne telefony nie służą już tylko do dzwonienia i odbierania połączeń przychodzących i wysyłania smsów. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku została stworzona nawet specjalna nazwa dla tych ułatwiających życie urządzeń. Smartfon (ang.smartphone) to urządzenie wielofunkcyjne, łączące w sobie cechy pierwotnego telefonu komórkowego i możliwości miniaturowego komputera. Zobacz: link.

Smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Złączenie funkcji tych dwóch niezwykle pomocnych w codziennym życiu urządzeń stworzyło nową jakość, wprowadzając pod strzechy wielozadaniowe miniaturowe urządzenia. Zastosowania smartfonów można mnożyć, w związku z czym warto dbać o swój zminiaturyzowany komputer, kupując chroniące przed porysowaniem czy uszkodzeniem mechanicznym akcesoria, takie jak etui, wodoodporne futerały czy na przykład kabra do htc. Chroniąc swój wielozadaniowy telefon masz gwarancję, że wszelkie potrzebne dane i hasła są bezpieczne.