Inwestycje na giełdzie to każdorazowe podejmowanie ryzyka. Wybierając akcje i obligacje do portfela inwestycyjnego, powinniśmy znaleźć odpowiedź na pytanie, czy akcje danej spółki w rzeczywistości mogą przynieść nam zysk?

Przeczuwanie sytuacji rynkowej nie jest zadaniem prostym, tylko inwestorzy z wieloletnim doświadczeniem potrafią w jakimś stopniu przewidzieć ryzyko, wiążące się z zakupem konkretnych akcji, jednak również oni nierzadko popełniają błędy – . Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze? Jak nie nabyć akcji, które niewątpliwie nie przyniosą nam zysku? Nie istnieje jedna prosta odpowiedź na powyższe kwestie, ryzyko giełdowe istnieje we wszystkich transakcjach.

notowania giełdowe

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualnie bez wątpienia bezpiecznie jest inwestować w akcje PGNiG. Dużą popularnością szczycą się też akcje JSW. Wynikiem czego jest ta moda? Inwestorzy ufają spółkom, które mają swój rozkwit. Spółka (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wypowiedzenie-umowy-o-prace-za-porozumieniem-stron-wzor-z-omowieniem), która jest w stanie się utrzymać, a nawet rozwinąć się, w trudnych czasach jest spółką dobrze rokującą na dalsze lata.

Przewidując przyszłą wartość nabywanych akcji, należy upewnić się, w jakiej kondycji finansowej dana spółka (więcej i więcej) jest obecnie. Akcje PGNiG są teraz sporo warte, ponieważ niskie ceny ropy naftowej prędko podnoszą wyniki spółki, a kłopoty konkurencji dodatkowo poprawiają jej pozycję na rynku – zainteresuj się akcjami JSW. Inwestowanie w akcje JSW jest aktualnie dość popularne, warto jednak mieć na względzie przemiany rynkowe w obszarze energii węglowej. Przewidywanie przyszłego formowania się rynku to umiejętność, niezwykle doceniana na rynku giełdowym.

Pozwala na prawidłową ocenę obecnej jak również przyszłej sytuacji, przewidywanie trendów cenowych i odpowiednio szybkie reagowanie, dzięki któremu można niemało zyskać. Doświadczeni gracze giełdowi przestrzegają przed inwestowaniem w akcje w trendzie spadkowym, żywienie nadziei na to, iż sytuacja wkrótce odmieni się na lepsze jest bezpodstawne i przeważnie nie przynosi oczekiwanych rezultatów finansowych. Za akcje ważnych spółek o silnej pozycji na rynku trzeba oczywiście zapłacić więcej, jednak jest to na pewno inwestycja, która się opłaci.