Kiedy prowadzisz swoją firmę, wtedy zdecydowanie dobrze wiesz, jak często można trafić na niesłownych kontrahentów. Niejeden raz zdecydowanie już zdarzyło Ci się, że ktoś nie zapłacił Ci w umówionym terminie.

Kiedy chcesz na przyszłość uniknąć tego typu wypadków, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się nową funkcją wprowadzoną przez sądy.

Jeśli do tej pory nie udało Ci się wyszukać nic ciekawego, to sprawdź pod tym linkiem (http://www.gaster-sol.pl/pl/na-skroty/nasza-oferta), tutaj na pewno odnajdziesz to, co będzie dla Ciebie w tym momencie przydatne.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój nowy klient, z którym chcesz wejść w interes nie zalega przypadkiem z wypłatą pieniędzy innym firmom, wtedy na pewno powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności. Dzięki temu sprawnie sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieuregulowanych rachunków w stosunku do innych firm.

Wtedy zazwyczaj staramy się rozwiązywać takie kwestie ugodowo, aby nie stracić w przyszłości kontrahenta, jednakże czasem jest to niemożliwe i trzeba uciec się do ostrzejszych środków. Jeśli prowadzisz wielką firmę i zastanawiasz się, w jaki sposób zarządzać nieuregulowanymi finansami, wówczas bez wątpliwości powinno zainteresować Cię monitorowanie należności. Kiedy okaże się, że tak jest, z pewnością powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Jeśli nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewien, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wtedy bez wątpienia nie powinieneś wchodzić z nią w spółkę, bo może się to dla Ciebie skończyć źle. Nie powinieneś na pewno wchodzić w interesy także z osobami, które zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądowym. Kiedy masz podejrzenie, że Twój nowy klient miał jakąś sprawę w sądzie, wtedy sprawnie możesz sprawdzić to przez sieć. Jeśli wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wtedy możesz zwrócić się do właściwego sądu o okazanie Ci akt danej sprawy lub sprawdzić e-sąd dostęp do akt (-> zobacz przykłady).

Jeżeli zdecydujesz się na zainstalowanie takiego systemu w swej firmie, wówczas z pewnością nie będziesz tego żałował. Jeśli skoordynujesz system monitorowania należności z księgowością firmy, wtedy wszystkie niezapłacone należności będziesz miał jak na tacy. Jeśli tylko termin płatności jakiejś faktury minie, wtedy znajdzie się ona wyróżniona w systemie. Aby sprawdzić konkretnie ile kasy i przez jak długi czas wisi Ci dany klient, wówczas kategorycznie możesz to łatwo sprawdzić za pomocą kilku kliknięć myszką. Kiedy wgrasz w swojej firmie bardziej zaawansowaną wersję systemu, wówczas bez większego trudu będziesz mógł również egzekwować spłatę należności w bardziej ostry sposób. Jeśli interesuje Cię rejestr dłużników dostęp do niego na pewno będzie w stanie zapewnić Ci właśnie taki system. Jeżeli będziesz chciał zgłosić daną sprawę do komornika i rejestru długów, wówczas także wystarczy parę kliknięć myszką. Jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, wówczas stale i na bieżąco będziesz mógł monitorować postępy w Twojej sprawie. Jeśli masz dosyć ciągłego przeglądania dokumentów w celu sprawdzenia, czy wszyscy klienci rozliczyli się z Tobą należycie, wtedy kategorycznie system monitorowania należności jest przeznaczony dokładnie dla Ciebie. Wgranie go w swojej firmie na pewno będzie wielce dobrą inwestycją. Od tej pory praktycznie nie będziesz już musiał nigdy martwić się o to, że jakaś faktura umknie twojej uwadze, a jeden z klientów się z Tobą nie rozliczy. To niewątpliwie rewelacyjny pomysł.