Biznesmeni, osoby łączące pracę na etacie z prowadzeniem firmy, wynajmujący kwatery czy też podatnicy z dochodami z zagranicy powinni rozliczyć się z fiskusem na druku PIT-36.
Blankiet zaniosą do urzędu podatkowego osobiście lub wypełnią przez internet.

rozlicz pit online

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W bieżącym roku będą mieć na to czas aż do 2 maja. PIT-36 jest to jedna z najbardziej popularnych deklaracji. Służy on do wykazania zysków opodatkowanych podług skali – 18 proc. i 32 proc. Podatnik ma prawo rozliczyć się indywidualnie, wspólnie z współmałżonkiem i jako osoba samotnie wychowująca maluchy.

Jeżeli Twoim zdaniem ten artykuł jest wciągający, to przeczytaj również pomocne źródło (https://pl.beonigroup.com/import-miodu-z-chin/), które posiada intrygujące dane – one zapewne Cię zaciekawią.

Blankiet ów muszą wybrać jednostki prowadzące w ubiegłym roku działalność gospodarczą bądź działy specjalne produkcji rolnej. PIT-36 sprawdzi się też przy przychodach z wynajmu czy też dzierżawy domu, a również w wypadku zarobków z zagranicy albo z innych źródeł, z których podatnik nie odprowadzał zaliczek w ciągu roku.

Ogłoszenia

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację podatkową możemy sporządzić przez net, korzystając z rządowego systemu e-Deklaracji czy też ogólnodostępnych aplikacji do rozliczeń. Dzięki owej formie podatnik prowadzony jest niemal za rękę, co znamiennie ułatwia i przyspiesza sporządzanie PIT-a. Tradycjonaliści mogą jednak postawić druk papierowy. Nim przystąpią do uzupełniania, muszą zapoznać się z ważniejszymi fragmentami formularza. Zeznanie roczne należy sporządzić na właściwym druku. Dla rozliczenia za poprzedni rok właściwy będzie PIT-36.

W jaki sposób stwierdzić, czy posiadamy w rękach aktualny dokument? Starczy zerknąć na numer indeksu na dole strony. My jednakże zachęcamy – rozlicz PIT online. To najwygodniejsza forma rozliczanie się z urzędem skarbowym.