Własne przedsiębiorstwo cateringowe to metoda na biznes, o którym ostatnio coraz częściej się mówi. Nic dziwnego – jest to całkiem intratne zajęcie. Polacy z roku na rok coraz to więcej pieniążków przeznaczają na kupno gotowych potraw, miast przygotowywać je samodzielnie. Zarazem panuje także moda na zdrowe żywienie. Na rynku nie brak przeto klientów. Mało tego, aby założyć własny catering nie potrzeba bardzo wielu formalności.

Catering dla firm
Przed założeniem firmy cateringowej warto sprawdzić konkurencję (oferowane produkty, ceny), zaś potem zastanowić się nad biznesplanem. Po gotowe posiłki sięgają głównie ludzie młodzi (18-25 lata) z wielkich miast. W większości wypadków są to mężczyźni. () Może warto pomyśleć o zdrowej, wybornej kuchni dla mężczyzn? Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie – z usług cateringowych korzystają też wszak korporacje, prywatne instytucje, organizatorzy konferencji oraz szkoleń, jak też konkretne grupy: diabetycy, weganie, osoby odchudzające się, uczuleniowcy, sportowcy, kobiety w ciąży. Opcji jest wiele. Gdy znajdziesz niszę jak też prawdopodobnych konsumentów, pomyśl nad biznesplanem – przekalkuluj jak wiele pieniędzy będziesz potrzebować na uruchomienie interesu, jak szybko inwestycja Ci się zwróci jak też skąd będziesz brał towar. Zastanów się również nad menu, lokalem jak też dystrybucją. Biznesplan dopomoże ci w zarządzaniu firmą oraz w pozyskaniu dotacji z Urzędu Pracy albo kredytu w banku, jeśli nie posiadasz budżetu na start. W bieżącym roku nie warto liczyć na dofinansowanie z Unii – wsparcie pieniężne przewidziano dla firm inwestujących w innowację jak też badania badania marketingowe naukowe – sprawdź tu.

zespół cateringowy

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku firmy cateringowej pozycja nie jest najistotniejsza – dania będą przecież dowożone do domów konsumentów. Lokal może znajdować się na obrzeżach miejscowości, pod warunkiem jednakże, że będzie stamtąd dogodny dojazd. Lokal, w jakim będzie się przyrządzać posiłki, powinien spełniać wymagania sanepidu. Tyczy się to też domowej kuchni, jeśli za siedzibę prowadzenia działalności gospodarczej wskaże się własne mieszkanko. Sanepid wymaga m.in., żeby w pomieszczeniu znajdowała się umywalka z gorącą jak też zimną wodą, a obok umywalek mydełko w płynie a także środek do dezynfekcji i ręczniczki.