Chyba żadna większa impreza sportowa czy kulturalna nie może się obecnie obejść bez odpowiedniej wizualnej i muzycznej oprawy. Porządne nagłośnienie i panele LED pozwolą na dużo lepszy odbiór tego, co dzieje się na scenie czy boisku. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym technologiom, pozwalającym na realistyczne wyświetlenie obrazu na dużych panelach z diod LED.

Możliwości diod zostały niedawno odkryte, i cały czas rosną, lecz już obecnie są na tyle duże, żeby dało się je z powodzeniem wykorzystywać w zastosowaniach komercyjnych

led

Autor: Angel Breton
Źródło: http://www.flickr.com

. Ogromną zaletą ekranów LED jest łączenie ich w ekrany o dużej powierzchni. Posiadają one modułową budowę, dzięki czemu jednorazowe zrobienie ekranu na mecz nie stanowi żadnego problemu, a później można go złożyć i przewieźć w jakieś inne miejsce.

Możliwości wykorzystania ekranów tego typu są jednak dużo większe, niż jedynie mecze i koncerty. Coraz częściej wykorzystuje je rynek reklamy, ponieważ są doskonałym nośnikiem, również zaczyna się je spotykać jako tablice informacyjne na dworcach czy w innych obiektach handlowych i publicznych, np. medas-media.

Jedną z podstawowych zalet ekranów LED jest ich bardzo dobra odporność na warunki oświetleniowe. Mogą one świecić bez względu na pogodę, czy jest ostre słońce, czy też całkowita ciemność. W każdym przypadku obraz będzie doskonałej jakości, a wszystko to dzięki użyciu wydajnych, mocnych diod. Przeciętny ekran LED złożony jest z paru tysięcy niewielkich punktów nazywanych pikselami, a każdy z takich pikseli może być oddzielnie sterowany.

Dzięki temu da się na takich ekranach wyświetlać dynamiczne, wielokolorowe ujęcia, analogicznie jak na monitorach czy telewizorach.

Jeżeli znajdujące się w tym artykule materiały przyciągają Twoje oko, to dodatkowo zerknij na informacje (www.beltor.pl/oferta/tasmy-przenosnikowe), które zobaczysz, gdy klikniesz ten link.

Piksele składają się z trzech małych, kolorowych diod – mają one kolor niebieski, zielony i czerwony (dowiedz się więcej). Ustawiając odpowiednie natężenie świecenia całej trójki otrzymuje się ostateczną barwę piksela, którą widzi odbiorca. Następną zaletą ekranów LED są ogromne możliwości sterujące, dzięki wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania można na nich emitować w zasadzie wszystko co się chce.