Na rynku fotograficznym znowu pojawiły się najnowsze modele w segmencie lustrzanek. Dzisiaj przyjrzyjmy się propozycjom Nikona, rozpoczynając od kosztownego – pełnoklatkowego aparatu D800, który od swojej premiery rywalizuje z EOS 5D Mark III Canona o zbliżonych parametrach użytkowych.

aparat nikon

Czym wyróżnia się lustrzanka cyfrowa Nikona? To, co wysuwa się na pierwszy plan to matryca CMOS o wysokiej rozdzielczości 36,3 megapikseli, która wyśmienicie zdaje egzamin w fotografii studyjnej i reklamowej, zapewniając użytkownikowi maksymalną jakość obrazów. Kolejnym, ale niewątpliwie jednym z największych atutów tego modelu jest nowoczesny system redukowania szumów, który sprawdza się nawet przy wysokiej czułości ISO. Potwierdzeniem są testy wykonywane na dwóch aparatach, które dobitnie pokazują, że w tym zakresie lustrzanka Nikon D800 jest niedościgniona i można nią wykonywać dobre zdjęcia nawet przy kiepskim oświetleniu. Ostatnim punktem programu jest 51-punktowy autofocus, pozwalający na tworzenie obrazów z różną ostrością i z niespotykaną dotąd głębią kolorów.

Kolejny aparat cyfrowy Nikon jest produktem niższej klasy niż poprzednik. Niemniej jednak typ D7100 to całkiem przyzwoita i profesjonalna lustrzanka, która została wyposażona w matrycę CMOS o wysokiej rozdzielczości 24,1 megapikseli , a także nowoczesny autofocus. Korpus nie posiada optycznego filtru dolnoprzepustowego, co umożliwia lepsze wykorzystanie funkcji matrycy oraz pozwala uzyskać spodziewaną ostrość zdjęć, nawet przy ich wysokiej rozdzielczości.

Ponadto obudowa aparatu i podzespoły wykonano z najlepszej kategorii surowców, co sprawia, że aparaty Nikon D7100 są wytrzymałe na działanie niekorzystnych warunków pogodowych oraz kurzu. Jednym z największych minusów aparatu jest słaba praca systemu autofocus w trybie filmowania, stąd model nie nadaje się do nakręcania dynamicznych ujęć. Posiada, jednak, większy limit nagrywania niż podobny sprzęt tej klasy i zdublowane zloty SD, umożliwiające fotografującemu rejestrowanie dłuższych filmów.

nikon-zdjęć

Ostatni, a jednocześnie najtańszy z porównywanych korpusów to Nikon D5200, zaprojektowany dla amatorów filmowania. Lustrzanka posiada matrycę CMOS (rozdzielczość 24,1 MP) oraz nowoczesny procesor EXPEED 3, umożliwiający natychmiastowe konwersje zdjęć. Nikon D5200 może się także poszczycić ruchomych wyświetlaczem LCD oraz funkcją rejestrowania zdjęć D-Movie w rozdzielczości 1080p. W trakcie nagrywania możemy przetestować kilka programów tematycznych, automatycznie dostrajających sprzęt do naszych oczekiwań, jak aktywną funkcję D-Lighting.
Sprawdzonym pomysłem jest także 39-polowy system autofocus, który umożliwia uzyskanie oczekiwanej ostrości obrazów w sytuacji przełączenia trybu zdjęć na tryb filmowania. Z uwagi na na zaawansowaną funkcjonalność, Nikon D5200 lokuje się na wysokiej pozycji pośród profesjonalnych aparatów dla hobbystów i choć droższy może rywalizować z produktami innych firm.

Lustrzanki cyfrowe Nikona nie obniżają standardów i cieszą się dużym powodzeniem wśród użytkowników.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis elektrozaczepy, w którym przeczytasz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Solidnie zbudowane, wyposażone w ciekawe funkcje oraz stale niezawodne aparaty to doskonały sprzęt dla profesjonalistów.