Na pewno największym koszmarem właścicieli jest ucieczka, przypadkowe zagubienie albo nawet porwanie kochanego czworonoga. Z pomocą w tego typu sytuacjach nadchodzą najbardziej nowoczesne gadżety. Jeden z nich – lokalizator gps umożliwia bez problemu ustalić, w jakim miejscu w danej chwili znajduje się nasz pies.

Lokalizator gps

biegnący pies

Autor: mtch3l
Źródło: http://www.flickr.com

dla psa, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na ustalenie, w jakim miejscu w danym momencie jest nasz pupil (zobacz jak wygląda: tym adresem). W większości takie urządzenia są dedykowane właśnie dla psów. Część z nich ma pomóc w odnalezieniu pupila, jaki np. podczas spaceru pobiegnie zbyt daleko. Warto wiedzieć, że nie wszystkie lokalizatory są najlepsze do znajdywania niesfornych psiaków. Niektóre z nich mają za zadanie pomóc nam we współpracy z myśliwskimi psami. Dzięki więc temu gadżetowi jesteśmy w stanie przestać przejmować się tym, gdzie w danym momencie przebywa nasz pupil i skupić się po prostu na tropieniu.

Jak jednakże zajdzie taka potrzeba skorzystania z usług myśliwskiego psa, to jesteśmy w stanie swobodnie ustalić, w którym miejscu aktualnie przebywa. Są tak faktycznie trzy podstawowe modele lokalizatorów: dźwiękowe, radiowe i wspomniane na początku i polecane – gps. Różnią się one sposobem, w jaki jesteśmy w stanie ustalić miejsce pobytu naszego pieska.

Modele dźwiękowe są najbardziej znane. Tego rodzaju nadajnik przyczepia się na pasku do obroży zwierzaka, w zależności od tego,

kamera

na jaki model się zdecydujemy, różna jest max. odległość z jakiej jesteśmy w stanie usłyszeć dźwięk. Kolejny typ to lokalizator radiowy. Ich największą zaletą jest to, iż są niewielkich rozmiarów, więc bardziej wygodne dla pieska. Łatwe są także w mocowaniu.

Niezwykle istotną cechą jest użycie ekranu lcd. Najbardziej rozwinięty technologiczne i najbardziej warty polecenia jest lokalizator gps dla psa. Tego rodzaju model ma najbardziej znaczny zasięg spośród każdego z zaprezentowanych typów urządzeń, tak więc jest najbardziej często wybierany przez myśliwych. To model bardzo niezawodny. Najlepiej zresztą mieć na uwadze, że dobrze korzystać z najbardziej nowoczesnych urządzeń, jak tego rodzaju lokalizator gps czy na przykład kamera z diodami, bo to najbardziej niezawodne sprzęty (więcej: sorfex.com/pl/c/Kamery-Fotopulapki/3). Jak mamy taką możliwość, to dlaczego z niej nie skorzystać?