Każdemu z nas może przydarzyć się niespodziewane sytuacja, gdy potrzebuje gotówki. Może być to jakiś bezzwłoczny sprawunek lub kłopoty o różnorodnym charakterze. Nie w każdej sytuacji dysponuje się odłożonymi środkami albo ma od kogo rzeczone fundusze pożyczyć. W pewnych sytuacjach musi udać się do banku i wnioskować o udzielenie kredytu, a nie w każdym przypadku okazuje się to łatwe.

pożyczka

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Co zrobić, kiedy bank odmawia pożyczki

Wbrew pozorom otrzymać kredyt w banku nie bywa wcale tak łatwo. Trzeba przejść przez wiele formalności, jakie mają za zadanie wykazać, czy jest się rzetelnym klientem i na pewno odda się zobowiązanie. Czasem na drodze otrzymania pożyczki staje niski dochód lub brak stałej umowy. Czy w takiej sytuacji nie ma już szans na uzyskanie pieniędzy? Więcej: Zalety pożyczki ratalnej

Naturalnie, że można je dostać. Po prostu trzeba udać się do firmy pożyczkowej, której działania nie reguluje surowe prawo transakcja M&A bankowe i która udziela świadczeń na trochę łagodniejszych warunkach. Obecnie tego typu firm jest w całej Polsce naprawdę multum, więc nie będzie się mieć problemu z namierzeniem odpowiedniej jednostki.

Czym wyróżnia się pożyczka na dowód?

Nierzadko jedynym ratunkiem w sytuacji osób, jakim bank odmówił przyznania pożyczki okazuje się usługa parabanku, jak chociażby pożyczka na dowód soho credit. Klienci cenią sobie podobne usługi finansowe, ponieważ wiążą się one z niewielką ilością załatwień. W tradycyjnym banku trzeba pokazywać mnogie zaświadczenia o zatrudnieniu, wysokości dochodu czy historii kredytowej.

karty kredytowe

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku parabanków nie bywają one wymagane, starczy mieć dowód osobisty, a usługodawca natychmiast wszystko posprawdza i udzieli informacji, czy dostanie się pieniądze. Warto zaznaczyć, że pożyczkę w podobnych punktach otrzymuje się bardzo łatwo i szybko, co w przypadku pilnych wydatków jest bardzo ważne.

Nie zapominaj, że to zobowiązanie

W sytuacji podpisywania różnych dokumentów towarzyszących braniu pożyczki, trzeba bardzo skrupulatnie się z nimi zaznajomić, by mieć świadomość, na jakie warunki się zgadza.

Pożyczki krótkoterminowe przeważnie nie są dzielone na raty, ale uzależnione jest to od indywidualnych ustaleń w umowie. Dlatego trzeba wszystko dokładnie przeczytać, aby wiedzieć, kiedy spłacać zobowiązanie i nie opóźnić się z opłatą, gdyż łączy się to z wysokimi odsetkami, a nawet karami umownymi.

Więcej: przejdź do artykułu