Przedsiębiorstwa szukają wielu chwytów, żeby przyciągnąć klienta do zakupu usługi. Ciągłe promocje, rabaty i niezwykle dużo innych ofert dla konsumentów, które mają ich kusić. Duże marki mają więcej możliwości, ponieważ budowana przez wiele lat reputacja współcześnie procentuje i jej konsekwencją jest sukces. W dzisiejszym świecie firmy muszą zdobyć silną siłę przebicia, żeby zostać na rynku. Jest to dość ciężkie i często potrzeba oryginalnych sposobów.

marketingowa DCN Direct

Źródło: http://www.dcn.pl/

Czas klasycznej promocji przechodzi pomału do historia,a zastępują je nieszablonowej oferty promowania. Jakie firmy nieszablonowej promocji można jednakże wyszczególnić? Z całą pewnością istnieje ich parę, jednakże przynoszące największe zyski są te, które namawiają konsumenta do czynnego udziału w konkretnej akcji promocyjnej.

Właśnie jedną z nich są programy lojalnościowe. A czym one są tak naprawdę? Przedsiębiorstwa charakteryzują taki program jako gratisowy plus własnej reklamy, jak też metoda na uatrakcyjnienie transakcji. Owe narzędzia organizowane są ponieważ marki pragną w ten sposób zatrzymać klientów na dłużej. Zwykle programy lojalnościowe w zasadach mają zbieranie punktów, które później mogą zamienić na towary tej marki, albo rabaty przy zakupach. Takie sposoby działania promocyjnego mają zwykle długi lub bezterminowy okres obowiązywania. Marka zyskuje przywiązanie kontrahentów, dzięki czemu wzrasta sprzedaż, z kolei kontrahent wykorzystuje dodatkowe rabaty. Źródło: .

Inną formą reklamy firmy jest loteria promocyjna, czyli innymi słowy stworzenie konkursu z nagrodami. Marki dostrzegają jej doskonałą efektywność i bardzo często ją tworzą. Zwykle konsument powinien nabyć dany towar, by z niej skorzystać. Nie da się ukryć jest to niezwykle efektywna alternatywa promowania, przynosząca wymierne korzyści. Trzeba jeszcze wspomnieć, że do przeprowadzenia loterii promocyjnej niezbędne są konkretne zezwolenia, które otrzymać można od instytucji państwowych za to odpowiedzialnych. Jednak mimo to marki korzystają z tej sposobności.